Wykłady i warsztaty

 Neuro casy

BOND – SCENA W TAKSÓWCE

BOND – SCENA Z WHISKEY

BOND – SCENA POD PRYSZNICEM

Opinie ekspertów

Artur Sarnecki

Managing Director Europe East Region Bridgestone, Warszawa, POLSKA 

„Wystąpienie Profesora Rafała Ohme to prawdziwe odkrycie – siebie, możliwości własnego umysłu, dominującej roli emocji oraz znaczenia intuicji w biznesie i nie tylko. Rozbudziło naszą ciekawość, poszerzyło horyzonty, zainspirowało nas i zmotywowało do zmiany. Profesor Ohme to ekspert w swojej dziedzinie. Potrafi w bardzo przystępny i obrazowy sposób przełożyć zasady neuronauki na życie codzienne i porywa tym widownię. Jego wykład przełamał schematy, a przy tym dostarczył wielu wskazówek bezcennych w kontakcie z klientem czy pracownikiem. ” 

Roman Szczepanik

Dyrektor HR, Grupa Onet-RASP Polska 

„MindSpa ułatwia zrozumienie i odpowiedź na podstawowe potrzeby współczesnego człowieka, który zwłaszcza w erze cyfrowej nie poświęca im wystarczającej uwagi. Odnajdując pierwotne źródła energii, motywacji i kreatywności, daje praktyczne i inspirujące wskazówki, jak dbać o siebie, aby lepiej i pełniej współgrać z najbliższymi, osiągać wyżyny swoich możliwości i cieszyć się codziennie tym wspaniałym darem, jakim jest życie”

Grażyna Rzehak

Członek Rady Nadzorczej Grupa Pracuj S.A. 

„Myślę, że każdy z nas wie, że powinien o siebie zadbać – zrobić coś dla siebie nie tylko w sferze fizycznej, ale też emocjonalnej. W codziennej pogoni często jednak o tym zapominamy. MindSpa nie dość, że konstruktywnie i otwarcie (auć! 🙂 ) o tym przypomina oraz mówi, dlaczego warto, to jeszcze we wspaniały sposób motywuje nas do działania! Ja ostro zabrałam się do pracy. Polecam wszystkim mniej i bardziej zabieganym!”

Jakub B. Bączek

Przedsiębiorca, mówca, podróżnik i pisarz. Trener mentalny kadry narodowej siatkarzy. 

„Jeśli można powiedzieć, że SPA jest formą luksusu głównie dla ciała, to MindSpa Rafała Ohme jest obowiązkiem dla Twojego umysłu. Serdecznie polecam!”

Sylwia Hałas-Dej

Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych i Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego. 

„MindSpa brzmiało dla mnie enigmatycznie, mój konkretny umysł mówił: nie idź, to nie dla ciebie. Cieszę się jednak, że wzięłam udział w warsztacie, że poznałam ludzi, którym zależy na własnym rozwoju. MindSpa daje mnóstwo inspiracji w kontekście dbania o siebie. Niesamowita była droga do budowania zaangażowania wśród ludzi oraz rozbudzania ich otwartości w nowym środowisku. Wspaniała organizacja, która pozwoliła być „tu i teraz”. Polecam!”

Szymon Kudła

Inspirator i mówca biznesowy 

„MindSpa to dla mnie świetny reset – szansa na zatrzymanie się w biegu, autorefleksję i złapanie równowagi wewnętrznej. Z warsztatów wyniosłem mnóstwo inspiracji oraz kontaktów do fajnych, otwartych ludzi, bo tylko tacy biorą udział w MindSpa. Szczególnie ujął mnie totalny profesjonalizm, jeśli chodzi o przygotowanie warsztatów, a także bardzo konkretny follow up, czyli energetyczne zadania rozwojowe, które NAPRAWDĘ są pilotowane i rozliczane. Oklaski i głęboki szacunek dla prof. Rafała Ohme oraz całego teamu Inemo!”

Nadia Kirova

Manager, przesiębiorca. Partner i członek zarządu firmy Kirov Strategic Negotiators oraz partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. Założycielka Fundacji Pasja do Edukacji i Rozwoju. 

„Uczestnictwo w MindSpa uporządkowało moja wiedzę na temat pracy mózgu i ciała. Program mnie przekonał, że jeżeli chcę zachować młodość, jeździć na nartach, nurkować z moimi wnukami i długo cieszyć się życiem, powinnam inwestować swój czas i wysiłek w rozwój – nie tylko mięśni, ale i mózgu. Warsztat MindSpa dał mi narzędzia, które stosowane regularnie, pozwolą mi „żyć długo i umrzeć młodo”. Jestem już przekonana, że jeżeli chcę zachować otwarty sposób myślenia i kreatywność, to warto regularnie wychodzić ze strefy komfortu. Uważam, że inwestycja pracodawcy w warsztat MindSpa dla pracowników może zaowocować zwiększeniem ich kreatywności i otwartości na zmianę. Polecam!”

Tadeusz Żórawski

Managing Director PHD, Poland 

„MindSpa to program, który inspiruje, oswaja zmianę, uczy redukować stres. Dzięki niemu można wykształcić pracowników tak, by rozumieli w jaki sposób działa neuronauka, jak ją wykorzystać dla pożytku firmy i na rzecz rozwoju osobistego.”

Agnieszka Maciejewska

Prezes Fundacji Liderek Biznesu 

„To zaskakujące, jak wiele wiemy o świecie, a jak mało o nas samych. Nauka zatacza koło i wyposażona w nowe technologie badań – wraca do człowieka. Warsztat MindSpa z profesorem Ohme skonfrontował nas z nieznanymi lub nieuświadomionymi faktami i pozostawił wiele materiału do przemyśleń. Bardzo ciekawe spotkanie.”

Sylwester Pilipczuk

Coach, trener, mediator, wykładowca MBA, Prezes firmy Pro-metheus 

„Mózg jest naszym najcenniejszym zasobem. Zainwestowanie w niego ze wszech miar wydaje się rozsądne! Ergo… emocjonalne, efektywne, elokwentne, empatyczne, efemeryczne, eksperckie – takie było prowadzenie warsztatu MindSpa przez Prof. Rafała Ohme. Pionierski i innowacyjny trening mózgu MindSpa to: ocean wiedzy wypełniony odkryciami nauronauki i nowoczesną psychologią, morze praktycznych wskazówek z dziedziny work-life balance, samorozwoju i neurofitnessu oraz źródło optymalizacji rozwoju Twojego umysłu. Masz odwagę „przywdziać” kryształowy habit i ochotę poznać eliksir młodości? Chcesz postawić swój umysł na pierwszym miejscu? Zapraszam i gorąco polecam trening z Prof. Rafałem Ohme.”

Ilona Adamska

Wydawca i Redaktor Naczelna Law Business Quality i Imperium Kobiet 

„MindSpa to konkretny, praktyczny i niezwykle inspirujący warsztat, prowadzony przez prof. Ohme – specjalistę w dziedzinie neuronauki. Jest świetną lekcją z zakresu emocji i intuicji. W sposób przystępny dostarcza cennej i przydatnej na co dzień wiedzy. Uczy, jak komunikować się z bliskimi i pracownikami, jak zadziwiać i inspirować – siebie i innych. Ten warsztat to magiczne Spa dla Umysłu. Emanuje wyjątkową atmosferą. Pozwala poznać i doskonalić siebie oraz otoczenie. MindSpa naprawdę odmładza umysł, pomaga otworzyć się na zmiany i delektować każdą sferą życia.”

Rafał Tyburcy

Chief HR Officer, ABC Data  

„Stary jest ten, kto się nie uczy” – powiedział Henry Ford. Nierozsądny jest ten, kto nie rozwija swojego umysłu. Nie tylko szkolenia, nie tylko certyfikaty, nie tytuły naukowe, ale codzienne prace umysłu pozwalają nam wznosić się na wyższe poziomy kreatywności. Rozwiązywać problemy, współpracować z innymi. Jak w dzisiejszym świecie przeładowywanym impulsami zdrowo rozwijać umysł? Tego dowiecie się na warsztacie MindSpa, pełnym wyjątkowych inspiracji. To permanentna i zdrowa stymulacja naszego umysłu! Szczerze polecam do regularnego zastosowania.”

Anna Korczak

Współtwórczyni marki "Joanna", obecnie własna działalność  

„MindSpa zmieniło moje życie. Już myślałam, że nie muszę nic więcej . Warsztat „obudził” we mnie gotowość do nowych wyzwań. Zdałam sobie sprawę, ile jeszcze mogę zrobić dla siebie i innych! A to wszystko z radością. Życie samo zaczęło stawiać przede mną nowe cele! Wielkie dzięki.”

Edward Stanoch

Dyrektor Zarządzający Aon Hewitt, Warszawa, POLSKA

„Niezwykle miło było nam gościć naukowca specjalizującego się w tak interesującej i innowacyjnej dziedzinie, jaką jest neuropsychologia. Pan Profesor przybliżył nam związek pomiędzy biznesem a nauką, unaoczniając wpływ aktyw-ności mózgu na codzienne życie każdego z nas. Od czasu wykładu popartego twardymi argumentami, łatwiej zrozumieć nam zdanie „czuję więc jestem, ujawniające pierwszeństwo emocji nad myśleniem.”

Dr Jingyi Liu

Kierownik Badań, Panmedia Institute, CUC, Pekin, CHINY 

„Współpraca z Profesorem Ohme to dla nas nie tylko prawdziwe wyróżnienie, ale również ogromna przyjemność. Jego wiedza, błyskotliwość i  poczucie humoru wywierają wrażenie na nas wszystkich. Bardzo rzadko spotyka się takiego naukowca!”

Peter Klein 

MSW.ARS Research Inc., Nowy Jork, USA 

„Cieszę się, że drogi prof. Ohme oraz nasze skrzyżo-wały się kilka lat temu. Jego idee zainspirowały nas do odkrywania nowych obszarów, jakich nie znaliśmy nigdy wcześniej.”

Yu Guoming

Profesor Prodziekan Szkoły Dziennikarstwa, Uniwersytet Renmin, Pekin, CHINY 

„Prof. Ohme jest bardzo zaangażowany w aplikowanie poznawczej neuronauki do celów biznesowych, jego oddanie i profesjonalizm są imponujące. Nasz zespół, wraz z prowadzonym przez Prof. Ohme zespołem z Polski, stworzył COCOLAB, którego celem jest stosowanie poznawczej neuronauki w dziennikarskiej komunikacji. Rezultaty są niezwykłe, a w przyszłości oczekujemy jeszcze więcej!”

Wendy Horn

Dyrektor Zarządzająca International Alliance of Law Firms, Minneapolis, USA 

„Prezentacja Prof. Ohme była po prostu niesamowita. Otrzymaliśmy wiele opinii od członków naszej organizacji, podkreślających, że była to najlepsza sesja zorganizowana w ramach naszych spotkań regionalnych, w jakiej uczestniczyli do tej pory. Ja sama już nie raz wracałam myślami do treści wykładu. Jesteśmy zobowiązani wobec Pana Profesora i jego organizacji – za pracę, badania i wkład w to, by podzielić się cenną wiedzą z naszymi prawnikami.”

Carla Nagel

Dyrektor NMSBA, Amsterdam, HOLANDIA 

„Prof. Ohme wystąpił w roli prelegenta podczas organizowanej przez NMSBA drugiej edycji Światowego Forum Neuromarketingu w Brazylii. W sekundę udało mu się przykuć uwagę publiczności, łącząc rozrywkę z wartościową wiedzą i ciekawymi przykładami. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem jego wystąpienia.”

Christo Boshoff 

Profesor Uniwersytet Stellenbosch, Kapsztad, RPA 

„Prof. Rafał Ohme to wyjątkowy, światowy autorytet w dziedzinie consumer neuroscience. Jego wyborne naukowe zaplecze pozwala mu oferować nowe rozwiązania starych problemów. Jest doradcą wielu międzynarodowych korporacji. Oferuje wnikliwe spojrzenie na to jak firmy mogą wykorzystać swoją markę w dobie gwałtownie zmieniającego się rynku.”

Piret Reinson

Dyr. Komunikacji i Marketingu Nordea Banking, Talinn, ESTONIA

„Warsztat Prof. Ohme powinien być sesją obowiązkową dla wszystkich agencji reklamowych, które chcą przyczynić się do realizacji celów biznesowych klientów. Patrząc z perspektywy klienta – wolę rozmawiać z agencją o korzyściach biznesowych i celach kampanii, a nie o koncepcji kreatywnej. Kiedy priorytety są ustalone i mamy właściwą opinię klienta, wtedy wszystko zdaje się układać w bardziej naturalny sposób.”

Rafał Gołębiewski

Head of Business Development Elavon Polska, Warszawa, POLSKA

„Prof. Rafał Ohme jest człowiekiem absolutnie wybitnym w swojej dziedzinie. Dzięki wielkiej pasji do neuropsychologii, ogromnej wiedzy i charyzmie porywa tłumy. Wykład Profesora był zdecydowanie jednym z najbardziej inspirujących i motywujących wydarzeń, w których miałem zaszczyt uczestniczyć. Mam nadzieję, że ten udany początek zaowocuje długotrwałą współpracą.”

Ewa Matusiak

Marketing Manager Novo Nordisk, Warszawa, POLSKA 

„Prof. Ohme to niezwykle charyzmatyczna postać. Jego wykład przekazany z wielką pasją, burzy standardowe myślenie o tym, co tak naprawdę pobudza człowieka do działania. Oprócz konkretnych porad, jak wykorzystywać w pracy wiedzę o mózgu i emocjach, poznaliśmy zasady dotyczące dobrego i szczęśliwego życia. Profesor, jak na wykładowcę przystało, uczy i poucza. Ale robi to tak, że słuchacze czują się zainspirowani jego wiedzą, doświadczeniem i podejściem do ludzi. Zdecydowanie polecam przygodę z neuronauką, do której zaprasza Prof. Ohme.” 

Kinga Piecuch

Prezes Zarządu SAP Polska, Warszawa, POLSKA 

„Prof. Ohme to niezwykła postać. Spotkanie z nim było inspiracją dla wielu z uczestników SAP Forum 2015. Pokazał nam, jak dzięki odkryciom neuronauki zmieniają się dotychczasowe wyobrażenia o naturze człowieka, a także jak ważne są emocje i pasja w organizacji. Prof. zapoznał nas z metodami badań konsumenckich, bazujących na najnowszych odkryciach psychologii eksperymentalnej. Przenoszą się one na wiele obszarów działalności firm – chociażby HR, sprzedaż czy marketing. To wszystko stanowi dla nas cenną wartość. Wiedza i technologia to podstawy nowoczesnego, bardziej elastycznego i sprawnego biznesu – takiego, jaki SAP pomaga kształtować swoim klientom każdego dnia.” 

Jacek Santorski

Założyciel i dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa, Warszawa, POLSKA 

„Nieliczni specjaliści na świecie, zajmujący się zastosowaniem neuronauk, marketingu, psychologii czy perswazji w przywództwie, należą do zasługujących na najwyższe uznanie i uwagę indywidualności. To środowisko ma swoich Pionierów i wybitnych popularyzatorów. Należy do nich Rafał Ohme, badacz i praktyk neuronauki z Polski, który operuje na wszystkich kontynentach”

Iwona Błońska-Nowak

Dyrektor Działu Zasobów Ludzkich, Merck Group, POLSKA

„Perfekcja w przygotowaniu wykładu. Intrygujący mówca. Zachęca do myślenia i refleksji nad tym, co robimy i w jaki sposób. Inspiruje do pracy nad sobą, dbałości o nasz umysł i dobrą energię.” 

Adam Krasoń

Prezes PwC, Warszawa, POLSKA


„Wykład Prof. Ohme został wysoko oceniony przez uczestników dorocznego spotkania kadry menedżerskiej firmy PwC (ponad 350 osób). Jego przekaz był inspirujący, często intrygujący, a jednocześnie zabarwiony dobrym poczuciem humoru.”

Elżbieta Wójcik

Wice Prezes Aviva GI, Warszawa, POLSKA

„Współpraca z Panem Profesorem od pierwszej rozmowy była bardzo profesjonalna i sympatyczna. Temat oraz sposób prezentacji zebrały najwyższe laury w praktycznie wszystkich ankietach oceniających Kongres, które wypełniało ponad tysiąc agentów ubezpieczeniowych i menedżerów sprzedaży naszej firmy. Wskazywali oni tę prelekcję jako jeden z najistotniejszych punktów spotkania. Jako organizatorzy z przyjemnością odbieraliśmy gratulacje za wybór gościa.”

Sławomir Jędrzejczyk

Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych PKN ORLEN, Warszawa, POLSKA

„Spotkania z Rafałem Ohme są dla mnie dużą przyjemnością i ogromną inspiracją. Otwierają nowe przestrzenie i motywują do wyjścia poza utarte schematy i nawykowe działania.”

Jowita Mytnik-Skała

Dyrektor Generalny / Prezes Zarządu Veolia CUW, POLSKA

„Neuronauka – w pierwszym odruchu brzmi średnio przyjaźnie i budzi sceptycyzm. Tymczasem niezależnie od wieku, płci, zawodu czy doświadczenia wszyscy jesteśmy pełni emocji i bardzo często – a zwłaszcza w biznesie – zapominamy jak duży mają one wpływ na nasze codzienne zachowania. Genialny wykład, który uświadamia, jak otaczając się nowymi technologiami, staramy się podporządkować swoje działania w pełni racjonalnym decyzjom, gubiąc niejednokrotnie pasję i tracąc entuzjazm. Niesamowita energia i autentyczność przekazu, nawet wtedy, gdy mowa o tym jak twardy biznes zderza się z abstrakcją. Mówiąc o rzeczach oczywistych w sposób niejednokrotnie kontrowersyjny, prof. Rafał Ohme łamie stereotypy, nazywa rzeczywistość po imieniu, jednocześnie bawi i szokuje, a w końcu z przymrużeniem oka puentuje rzeczywistość, ale przede wszystkim inspiruje, zawodowo i osobiście, do poszukiwania ‚harmonii emocji i rozumu’.”