Książki

Fot. Mariusz A. Szachowski

Książka Profesora Ohme to odpowiedź na wyzwania współczesnych czasów. Podpowiada, co robić, gdy zorientujemy się, że sam intelekt to za mało, by w pełni rozwinąć skrzydła. Bez emocji i intuicji nasze życie może być przyzwoite, ale nie będzie wspaniałe. Polecam Emo Sapiens wszystkim, którzy pragną tego drugiego.

Dr Irena Eris

Fot. Agata Wrońska

Dzięki wiedzy i samopoznaniu, które przyniesie lektura tej nadzwyczajnej książki, staniesz się Panią/Panem siebie. To Ty będziesz mieć swój umysł, a nie on będzie miał Ciebie. To Ty będziesz mieć swoje emocje, a nie one Ciebie… Wgląd w odkrycia współczesnej neuronauki pomoże Ci rozwijać intuicję i sztukę zarządzania sobą, by prowadzić Dobre Życie i wspierać innych w stawaniu się szczęśliwymi.

Jacek Santorski

Okazuje się, że, wbrew powszechnemu przekonaniu, ludzie nie mają w głowie ani grochu z kapustą, ani siana, ani takiej jakiejś burej galarety, którą czasem pokazują brutalne filmy gangsterskie. Z opowieści profesora Rafała Ohme wyłania się obraz umieszczonego w ludzkiej głowie niezwykłego biologicznego mechanizmu, którego każdy z nas jest właścicielem i operatorem. Używanie tego mechanizmu nie jest obowiązkowe, ale jeżeli ktoś już się na to zdecyduje, to nie ma ochoty przestać. Wówczas nie przestraszy go nawet trudny, dwujęzyczny tytuł tej książki, „Emo Sapiens. Harmonia emocji i intelektu”. Co więcej, dowie się z niej tak wiele o ludzkiej głowie, że aż się w głowie nie mieści. Tyle, że się mieści.

Wojciech Mann

„Rafał Ohme – ekspert w dziedzinie emocji, rozumie kobiety, jakby był jedną z nas. Gdyby wszyscy mężczyźni mieli jego wiedzę, życie pań byłoby o wiele prostsze. Emo Sapiens to lektura obowiązkowa – dla kobiet i mężczyzn.”

Dorota Warakomska

Dzikie ciało i piękny umysł to coś bardzo mi bliskiego. Chłodną kalkulację i staranne planowanie trzeba uzupełniać intuicją i wsłuchaniem się w przeczucia. Dopiero to daje sukces, tworząc człowieka harmonijnego i spełnionego. Zapraszam do lektury! 

Rafał Sonik

Są książki mądre albo zrozumiałe. Emo Sapiens jest i mądra, i zrozumiała. Polecam czytelnikom gotowym na dobre zmiany w życiu.

Marcin Prokop

Kartezjusz popełnił błąd, przeciwstawiając emocje rozumowi. Emocje nie są ani zbędne, ani ogłupiające. Ale aby o tym w książce Rafała Ohme przeczytać, trzeba użyć rozumu.
Prof. dr hab. Dariusz Doliński

Jeśli, tak jak ja, przeważnie omijacie szerokim łukiem księgarniane działy z poradnikami, zróbcie tym razem wyjątek, bowiem niniejsza książka, która prawdopodobnie w rzeczonych działach się znajdzie, jest pozycją wyjątkową. To nie kolejna rzecz o tym, jak schudnąć jedząc, siłą woli pozbyć się depresji, trzeźwieć pijąc lub zawsze dostawać podwyżki w pracy. To rzecz poważna i pasjonująca, napisana potoczyście oraz przystępnie, bez zbędnego epatowania metajęzykiem nauki, choć mówi o zagadnieniu równie trudnym, co pasjonującym – działaniu mózgu ludzkiego mianowicie. Pan profesor Ohme stworzył jedyną w swoim rodzaju instrukcję obsługi mózgu i przewodnik po jego zakamarkach, a poznanie jego dzieła lepiej pozwoli nam zrozumieć samych siebie i istotę niektórych naszych zachowań oraz emocji. Lektura frapująca, potwierdzające drzemiące we mnie, powzięte z oglądu rzeczywistości podejrzenie, że posiadanie mózgu przez ludzi nie jest jednoznaczne ze świadomym używaniem przez nich tegoż organu.

Robert Makłowicz

SPA dla umysłu

Najnowsza ksiązka Prof. Ohme już w księgarniach!

SPADLAUMYSłU

Najlepszą salą do gimnastykowania emocji jest spa – miejsce i czas, gdy można poświęcić pełną uwagę tylko sobie i swojej regeneracji. Rafał Ohme, czerpiąc ze swojej wiedzy o psychologii i mózgu oraz lat doświadczeń w biznesie oraz biolożka Ula Dąbrowska zapraszają do Mind Spa – wielozmysłowego, nieco egzotycznego, a miejscami dzikiego treningu emocji i zestawu wyjątkowych zadań, które zmuszają szare komórki do „stretchingu” i nierutynowej pracy. Wprowadzenie przynajmniej części tych ćwiczeń sprawi, że życie stanie się pełniejsze i kolorowe, wytworzy się w nim dobra energia związana z eksperymentowaniem, poznawaniem nowości, dziwieniem się, smakowaniem i zabawą. Dzięki temu, że zadbasz o siebie, będziesz dbać o innych.
 
Jeśli zaczniesz wykonywać chociaż część ćwiczeń Mind Spa, zobaczysz, że życie stanie się bardziej kompletne, a na pewno barwniejsze. Nie tylko twoje – skorzystają twoi bliscy, sąsiedzi i współpracownicy.. Ktoś kiedyś powiedział, że „kiedy zmienisz sposób patrzenia na świat, możesz zmienić świat, który widzisz”. Trening emocji zmienia sposób patrzenia na świat i na siebie. Czy przyjmujesz zaproszenie do Mind Spa?
 
– fragment książki

EMO NOTEBOOK

Zamień teorię w praktykę dzięki Emo Notebook

EMONOTEBOOK

Emo Notebook pomoże Ci wprowadzić pozytywne zmiany – nie na chwilę – na dłużej. Najlepiej na zawsze. Emo Notebook pomoże ci:

  • Zdobyć motywację
  • Zrobić pierwszy krok
  • Zaimplementować coś nowego w Twoim życiu
  • Stworzyć nowe, pozytywne nawyki
  • Odkryć nowe talenty
  • Przejść krok po kroku przez 6 miesięczny proces metamorfozy

Pół roku zmian przed tobą – Kreatywny i budujący czas, pełen odkryć i niespodzianek. Sięgaj po notatnik Emo tak często, jak to możliwe – postęp będzie widoczny z tygodnia na tydzień, a twoje życie zyska nową, lepszą jakość. Zróbmy to!

EMO SAPIENS

Harmonia emocji i rozumu

EMOSAPIENS

Używaj emocji, aby napędzać się do działania. Ufaj rozumowi, on wyciągnie cię z tarapatów. Pozwól intuicji czytać intencję osób wokół ciebie. Naucz się mądrzej sprzeczać i spalać złość. Dbaj o siebie, aby lepiej zadbać o innych.

„Pokażę ci, jak połączyć siłę rozumu z potęgą emocji. Przeczytaj i zobacz, ile wspaniałości jest w twojej głowie. Zachwyć się sobą!”

„Człowiek jest wielkim arcydziełem z powodu rozumu” – ponad 400 lat temu słowa Hamleta zostały wypowiedziane przez Szekspira. Tak, możemy być dumni z naszego intelektu przez długi czas – dzięki temu jesteśmy dominującym gatunkiem na tej planecie. Te szare komórki naszego mózgu były w stanie oprzeć się twardości natury, leczą choroby i przedłużają życie. Ta książka powie ci, że to nie koniec wspaniałości. Twój rozum składa się z dwóch mądrości, pierwszej – intelektualnej i drugiej – emocjonalnej Jesteśmy Emo Sapiens .. Emocje pomagają myśleć. Nie zaprzeczają rozumowi, wręcz przeciwnie, są jego częścią. Sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Natura stworzyła emocje, które pomogą ci żyć, marzyć, kochać i dawać energię działaniom. Ufaj intelektowi, ale to intuicja pozwala ci poruszać się w kontakcie z innymi. Pokażę ci, jak wspaniały jest twój umysł, do czego jest zdolny i jak bardzo troszczy się o ciebie. Każdego dnia nawet kiedy śpisz. Czy czujesz się dumny? Powinieneś!

– Fragment z ksiązki